Beysa Pastacılık Markalarını Tanıyalım

Pasta Malzemeleri Nelerdir? Profesyonel Pasta Yapmak İçin Aletler | 17

Pasta yapımında kullanılan araç gereçler

Pasta yapımında kullanılan bu araç gereçler, pasta yapım sürecini daha kolay, pratik ve başarılı bir şekilde tamamlamanızı sağlar. Özellikle profesyonel pastacılar tarafından bu malzemelerin tamamı kullanılırken evde yapılan pastalar için bu malzeme listesinin tamamının bulunması gerekmez.

Pasta yapımında kullanılan çeşitli araç gereçler bulunur. Bunlar arasında:

 • Mayonez Tenceresi
 • Çırpma Teli
 • Pasta Çemberi
 • Mikser/ Hamur yoğurucu
 • Spatula
 • Pasta Sıvama Standı
 • Krema – Sıkma Torbası
 • Krema Duyu
 • Pasta bıçakları
 • Pasta dekor tarağı
 • Merdane
 • Şeker hamuru kalıpları
 • Gıda boyası
 • Elek

Ürünleri yer alır.

Pasta Yapımında Kullanılan Araç Gereçler

Mayonez TenceresiMayonez tenceresi

Hamur karışımlarının hazırlanması veya krema yapımı için kullanılan geniş tabanlı bir tenceredir. Mayonez Tenceresi Isıyı eşit şekilde dağıtarak malzemelerin düzgün pişmesini sağlar.

Çırpma Teli

Yumurta, krema veya hamur gibi malzemeleri çırpmak, karıştırmak veya havalandırmak için kullanılan bir araçtır. Tel uçları sayesinde malzemeleri hızlı ve etkili bir şekilde karıştırmanızı sağlar. Çırpma teli çeşitlerini incelemek için tıklayabilirsiniz.

Pasta Çemberi

Pasta Çemberi

Pasta tabanlarını kesmek veya şekillendirmek için kullanılan bir araçtır. Ayarlanabilir bir yapısı vardır, böylece Pasta Çemberi ile istediğiniz boyutta ve şekilde pasta tabanları oluşturabilirsiniz. 

Krema – Sıkma Torbası

Krema veya sıkma karışımlarını pasta veya kurabiyelere uygulamak için kullanılan bir araçtır. Plastik veya kumaş bir torba şeklinde gelir ve üzerinde farklı şekillerde kesilmiş uçları vardır, krema sıkma torbaları ile çeşitli tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Krema Duyu

Krema DuyuKrema torbası duyu, torbaya takılan ve farklı şekillerde kremaları veya süslemeleri uygulamanızı sağlayan bir uçtur. Yıldız, düz veya çiçek şeklinde olabilir ve pasta süslemelerini yaparken yaratıcı tasarımlar oluşturmanıza yardımcı olur.

Pasta Bıçağı

Pasta palet bıçakları; pasta tabanlarını kesmek, dilimlemek veya şekillendirmek için kullanılan keskin aletlerdir. Farklı boyutlarda ve şekillerde olabilirler, böylece istediğiniz pasta tasarımını oluşturmanıza yardımcı olurlar.

Pasta dekor tarağı

Pasta dekor tarağı, pasta üzerine desenler veya şekiller oluşturmak için kullanılan bir araçtır. Üzerinde farklı şekillerde dişler bulunur ve pasta üzerinde taranarak görsel etkiler yaratmanızı sağlar.

merdane

Merdane

Pasta hamurunu açmak veya düzleştirmek için kullanılan araçlara merdane denir. Ahşap, silikon veya metal olabilir ve pasta hamurunun istenilen kalınlığa ulaşmasına yardımcı olur.

Şeker hamuru kalıpları

Pasta veya kurabiyelerin üzerine şekiller, desenler veya figürler eklemek için kullanılan kalıplardır. Şeker hamuru kalıpları ile şekillendirerek pasta üzerine uygulayabilir veya çeşitli motifler oluşturabilirsiniz.

gıda boyası

Gıda boyası

Pasta veya krema renklendirmek veya süslemek için kullanılan bir malzemedir. Sıvı veya jel formunda olabilir ve çeşitli renklerde bulunur. Gıda boyasıyla pasta veya krema üzerinde göz alıcı renkler ve desenler oluşturabilirsiniz.

Kek kalıpları

Farklı boyutlarda ve şekillerde kek yapmak için kullanılan kalıplardır. Yuvarlak, kare, kalp veya çiçek şeklinde olabilirler. Kek hamurunu kalıplara dökerek farklı kekler yapmanıza olanak sağlarlar.

yumurta fırçası

Fırça

Pasta veya kurabiyeleri glazürlemek, yumurta sarısı sürmek veya gıda boyasıyla süslemek için kullanılan bir araçtır. Yumuşak kıllara sahip bir yumu

rta fırçası kullanarak ince ve hassas uygulamalar yapabilirsiniz.

Elek

Unu veya toz şekeri eleyerek pürüzsüz bir kıvam elde etmek için kullanılan bir araçtır. Pasta hamuru veya kek karışımını hazırlarken kullanılır ve topaklanmış malzemeleri ayıklamanıza yardımcı olur. Elekler, malzemelerin homojen bir şekilde karışmasını ve pasta hamurunun istenilen kıvama ulaşmasını sağlar.

baklava spatulası

Spatula

Pasta yapımında hamur karışımlarını karıştırmak, malzemeleri düzgünleştirmek veya glazürü yaymak için kullanılan bir araçtır. Esnek bir uca sahip olan spatula, pasta üzerinde işlemleri kolaylıkla gerçekleştirmenizi sağlar.

Mikser / Hamur Yoğurucu

Hamur yoğurma makinesi; pasta yapımında malzemelerin karıştırılması, hamurun yoğrulması veya kremanın hazırlanması için kullanılan elektrikli bir araçtır. Farklı hız ayarları ve çeşitli aparatlarıyla pasta yapım sürecini kolaylaştırır ve zaman kazandırır. Mikser, homojen ve kabarık bir hamur elde etmenizi sağlar.

Bu araç gereçler, pasta yapım sürecinde farklı işlevleri yerine getirir ve pasta veya tatlılarınızı daha profesyonel bir görünüme kavuşturmanıza yardımcı olurlar.

Pastacılık Malzemeleri geniş ürün yelpazesiyle Beysa Pastacılık ve Gıda Ürünleri’nde! Pastacılık ekipmanları ile ilgili her türlü ihtiyacınız için 1997 yılından beri %100 müşteri memnuniyeti ile hizmet veriyoruz. Daha fazlası için Youtube kanalımızı ve Instagram hesabımızı ziyaret etmeyi unutmayın.