Beysa Pastacılık Markalarını Tanıyalım

Silpat Nedir?

81221 1000 1

Silpat Nedir?

81221 1000 1Silpat Nedir? Silpat, silikon malzemeden yapılan yapışmayı önleyen bir çeşit yüzey astarıdır. Bir başka tanım yapmak gerekirse silikon pişirme matı da denir.

Silpat Nerelerde Kullanılır? Genellikle, pastacılık alanında yani hamur işlerinde, şekerlerde ve hatta yemeklerde kullanılmaktadır. 

Silikon pişirme matı; yüksek kalite ile üretilmiş olmakla beraber, zararlı maddeleri de içermez. Bununla beraber, silikondan üretildiği için yapışmaz bir yüzeye sahiptir. Çeşitli boyutlarda satışa sunulan bu matlar, ısının eşit dağıtılmasını sağlayarak yiyeceklerin daha iyi pişmesini sağlar. Kullanılan yağlı kağıtlara nazaran, sıcaklığa olan mukavemeti çok daha yüksektir ve tekrar tekrar kullanılabilir. Silpat, 3.000 defadan fazla kullanılabilen, -50 derece ve +240 dereceye kadar dayanıklı olan bir antibakteriyel fırın matıdır.

Silpat Sağlıklı Mıdır? Silpat, camın hammadesinden üretilmektedir. Yani hijyenik olmama gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca, Gıdaya Uygunluk Sertifikası’na sahip olmakla beraber, bünyesinde sağlığı tehlikeye atacak herhangi bir madde bulunmamaktadır. Dünya Sağlık Örgütü, yaptığı araştırmalar sonucunda silpatın insan sağlığını riske atacak herhangi bir maddeye rastlamadığını açıkladı.

Silpat Nedir? Fiyatı Ne Kadar?

Silpat Fiyatları Ne Kadar? Silpat fiyatı satıcıdan satıcıya değişiklik göstermektedir. Örneğin, mucidi olan firma Demarle fiyatını 750₺ olarak belirlemiştir. Beysa Marka Veya Yerli Üretim Diğer Silpatlar ise 250₺ ila 500₺ arasında değişmektedir  Daha fazlası için Instagram hesabımızı takip ediniz.

Silpat Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Silpat Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Silpat alırken, şüphesiz ki en önemli kriteri olan özelliği yani gıdaya uyumlu olup olmadığı kontrol edilmelidir. Dünyada çok silpat üreten ve satan firma vardır. Ancak sattığı silpatların hepsi maalesef aynı standartlara sahip olamayabiliyor. Bundan dolayı da silpat alırken gıdaya uygun olup olmadığı mutlak suretle kontrol edilmeli, emin olunmayan silpat alınmamalıdır. Ürünün sahip olduğu orijinallik, kullanım ömürünü çok ciddi derecede etkilemektedir. Her şeyi bir kenara bırakalım, insan sağlığı açısından da çok büyük öneme sahiptir. O yüzden alırken mutlaka ama mutlaka ürünün orijinalliğine bakalım ve kontrol edelim. Tabii ki, gıdaya en uyumlu silikon kalıplar, silpat ve daha fazlası Beysa’da satılmaktadır.

Silpat Pişirme Matı Yıkanabilir Mi? Silpat pişime matı, hem yıkanabilir hem de temizlenebilir bir üründür

EYT

Silpat Pişirme Matı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Silpat nedir? Silpat pişirme matı alırken yukarda da belirttiğimiz gibi orijinalliğinden emin olmadan almayınız. Eğer bir pişirme matı alma ihtiyacı duyduysanız, ürünün üzerinde Demarle yazısı ve Demarle firmasına ait logoyu görüyor olmalısınız. Aksi durumda bu ürünün gerçekten bir pişirme matı olduğunu söyleyemeyiz. Beysa A.Ş’den aldığınız tüm ürünler kalite standartları gereği her türlü kontrolden geçmekle beraber, sağlık örgütlerinden belli onaylara da sahiptir. Daha fazla bilgi almak için Youtube kanalımızda bulunan tanıtım videolarını izleyebilirsiniz.